ZOkey Kullanıcı Sözleşmesi


ZOkey KULLANICI SÖZLEŞMESİ

Bu sözleşme, ZOkey yazılımından faydalanabilmeniz ve kullanabilmeniz için gerekli kuralları içermektedir.

ZOKEY YAZILIMINI SATIN ALIRKEN, KULLANICI SÖZLEŞMESİ'Nİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ VE ONAYLADIĞINIZI KABUL, BEYAN ETMİŞ OLUYORSUNUZ.

2. Tanımlar ;

Satıcı Firma : Şekershell İnternet Hizmetleri

Müşteri : Hizmeti satın almış firma veya şahıs.

ZOkey : Müşteriye sunulan online okey oyun yazılımı.

Site: http://www.okeylisans.com , http://www.gucluhosting.com

3. Sözleşmenin Konusu ve Kapsamı ;

3.1 Zokey online okey yazılımıdır. Müşteri, ZOkey yazılımı Satıcı firmadan sitede yer alan ücret karşılığı satın alabilir.

4. Satıcı Firma’nın Hak ve Yükümlülükleri

4.1 Satıcı firma, Müşteri’nin hizmeti satın almasının ardından, ZOkey’in lisans dosyalarını Müşteri’ye çalışabilir/kurulabilir şekilde teslim edeceğini kabul ve taahhüt eder.

4.2 ZOkey şifrelenmiş bir yazılımdır. Yazılıma ait şifreli dosyalar ana server(sunucu)’nda bulundurulacak olup, Satıcı firma Müşteri’ye yazılımı satın almış olduğu alan adında çalıştırabileceği şekilde lisans dosyalarını vermek ile yükümlüdür.

4.4. Satıcı Firma, ZOkey yazılımının güvenliğini tehdit edecek, sitenin çalışmasını engelleyecek ya da aksatacak yazılımların kullanılması, teşebbüslerin yapılması ya da yapılmaya çalışılması durumunda hizmeti durdurma hakkını saklı tutar.

5. Müşterinin Hak ve Yükümlülükleri

5.1 MÜŞTERİ, ZOkey yazılımının şifrelenmiş bir yazılım olduğunu bilmektedir, ZOkey’e ait kodlamaların tamamı ana server(sunucu) üzerinden çalıştırabileceğini ve bu yüzden yazılıma ait herhangi bir kodlama dosyası talep etmediğini kabul ve taahhüt eder.

5.2 MÜŞTERİ, ZOkey yazılımını satın alması halinde süreli bir lisans hakkını satın aldığını, lisans süresinin dolmasının ardından Zokey hizmetini kullanmaya devam etmesi halinde Satıcı Firma tarafından belirtilen yenileme bedelini ödemesi ile kullanıma devam edebileceğini kabul ve taahhüteder.

5.2 MÜŞTERİ, Zokey yazılımını senelik olarak satın alabilir, senelik ücret ödendiği sürece, teknik destek ve sunucu erişim süresi toplamda 1 (bir) yıldır. Sözleşme yenilenmez ise (veya senelik ücret ödenmez ise), hizmet, ödeme tarihinden 1 ay sonrasında durdurulur. Böyle bir durumda, verileriniz son haliyle 3 ay muhafaza edilir. 3 ay sonrasında veritabanı,loglar vb. tüm verileriniz, geri dönüşü olmayacak şekilde sunuculardan silinir. Verilerinizin tamamen silinmesini isterseniz, yazılı bir belge ile, adınız soyadınız geçen, silinmesine dair el yazısı ve ıslak imza ile bir belgeyi info@gucluhosting.com adresine göndermeniz gerekmektedir.

5.3 MÜŞTERİ, ZOkey yazılımına ait lisans dosyalarının yükleneceği sunucu (sunucu / hosting ) sistemini ve bu sistemin çalışabilmesi için gerekli donanım/yazılım gereksinimlerini kendisi tedarik etmekle yükümlüdür. Müşteri barındırma hizmetini ve alan adı tescilini Satıcı Firma’dan talep etmesi halinde Satıcı Firma’nın sunmuş olduğu ilgili hizmetlerden ücretli olarak yararlanabilir. Basit teknik hizmetlerden ücret alınmayacaktır (veritabanı hataları, sunucu çökmeleri, oda portları ana server tarafı hizmetleri bu maddeye dahildir).Paket içeriğindeki değişim hakları Satıcı Firma’ya aittir. istediği takdirde paket içeriğinizde değişim yapma hakkına sahiptir.

5.4 MÜŞTERİ, ZOkey hizmetine ait bilgisi dahilinde olmayan oluşabilecek yazılım hatalarından veya sorunlardan Yapımcı veya Satıcı Firmayı hiçbir şekilde maddi/manevi sorumlu tutmayacağını kabul ve taahhüt eder.

5.5 Satıcı Firma, mekanik, elektronik, iletişimsel arıza, bozulma veya mücbir sebep gibi kendi inisiyatifi dışında gerçekleşen nedenlerden kaynaklanan hatalar yüzünden, bu sözleşmede belirtilen yükümlülüklerini yerine getirememekten sorumlu değildir.

5.6 MÜŞTERİ, ZOkey yazılımının telif ve tüm haklarının Satıcı Firmaya ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltılıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder. ZOkey yazılımında bulunan bütün yazılı, resimli, grafik içeren veya içermeyen tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır.

5.7 MÜŞTERİ, Kendi arkadaşlarının veya çalışanlarının, herhangi bir kasıt, ihmal veya kusurundan dolayı şifrelerin 3. Kişi kuruluşların eline geçmesinden doğabilecek zararlardan Satıcı Firma’yı sorumlu tutamaz.

5.8. Bulunan açıklar/hatalar, personelin bilgi düzeyi dahilinde, bildirildikten sonra, "kolay çözümlü ise" maximum 3-7gün, "zor çözümlü ise" maximum 1-3ay içerisinde çözülecektir. Hatanın sebebi bulunamazsa, bu süre uzayabilir.

5.9. Hizmeti Durduracak Olaylar:

5.9.1. Paket içeriğinizde olmayan, fakat site üzerindeki paketlerin içerisinde olan özellikleri satın almadan eklemeniz para iadesi yapılmadan hizmetinizi sonlandırır, böyle bir durumda script Müşteriden başkası tarafından da kullanılırsa Satıcı Firma Tüm yasal yollara başvurma hakkını saklı tutar.

5.9.2.Satıcı Firma, verilen scriptin veya illegal yollarla/usulüne uygun alınan server kısmında izin verilmeyen müdahalelerde bulunulursa, para iadesi yapılmadan hizmet durdurulacağı gibi, diğer yasal yollara başvurabilir.

6. Diğer Hak veYükümlülükler

6.1 Satıcı Firma’ya ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HUMK madde 287'ye uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil etmektedir.

6.2. Bu sözleşme, hukuki ihtilaflar ayırt edilmeksizin, Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde yorumlanır ve Bolu Mahkemeleri ve İcra daireleri bu sözleşmenin uygulanmasında yetkilidir.

6.3. Bu sözleşmenin herhangi bir hükmü uygulanamaz veya geçersiz addedilirse, bu geçersizlik sadece bu durum ile sınırlandırılır ve sözleşmenin geri kalan kısmı tamamen geçerliliğini korur.

6.4. Bu sözleşme satın alma anında kabul edilen ve onaylanan Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Önbilgilendirme Formu ile birlikte değerlendirilecektir.