Kiralik Sunucu, VDS-VPS, Sunucu Barındırma Hizmetleri Sözleşmesi


1. TARAFLAR


İş bu sözleşme Seviller Mah. Atatürk Bulvarı Alt Yol No:17/B Gerede/BOLU adresinde faaliyet gösterenGüçlü Hosting Internet Hizmetleri (bundan sonra Güçlü Hosting olarak anılacaktır.) Güçlü Hosting firmasının kontrolünde bulunan www.gucluhosting.com internet sitesi adresi üzerinden ürün ve hizmetleri satın alan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra MÜŞTERİ olarak anılacaktır.) arasında aşağıda detayları verilmiş olan şartlar kabul edilmiştir.


2. Sözleşmenin Başlangıç Tarihi ve Süresi


2.1 Bu sözleşmenin elektronik ortada onaylanması halinde, sözleşmeyi okuduğunuz ve sözleşmedeki tüm şartları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

2.2 Her iki tarafın arasında oluşabilecek anlaşmazlıklar halinde maddelerde açıklanan durumlara göre çözüm yolu bulunur. Müşteriye belirtilen şartların ihlali durumunda Güçlü Hosting tarafından ilgili hesaplar kullanım dışı bırakılabilir veya askıya alınabilir.

2.3 Sözleşme Güçlü Hosting ile müşteri arasında, müşterinin onaylamasıyla birlikte yürürlüğe girecektir. Bu sözleşme, Güçlü Hosting tarafından müşteriye sağlanan veya sağlanacağı taahhüt edilen hizmetlerin kurallarını barındırır.


3. Hizmet Detayı


Güçlü Hosting’in sözleşme kapsamındaki müşteriye vereceği hizmetlerin listesi şu şekildedir;

 • Güçlü Hosting’e ait olan Fiziksel Sunucu kiralama hizmeti
 • VPS veya VDS sunucusu
 • Sunucu Barındırması

4. Hizmet Yükümlülükleri


4.1 Müşterinin ödeme yapmasıyla birlikte hizmet kullanıma sunulur ve gerekli bilgiler müşteriye gönderilir. Özel Kurulum gerektiren durumlarda 24 ila 48 saat arasında bir sürede kurulum yapılabilir. Online anlık hizmet açılımı da söz konusudur.

4.2 Güçlü Hosting’in nin kontrolü dışında gelişen internet hatlarında ortaya çıkabilecek olan kesinti, yavaşlık gibi problemler neticesinde oluşan erişim sorunlarından Güçlü Hosting sorumlu tutulamaz.

4.3 Güçlü Hosting’in hizmeti açmasının ardından sunucu üzerinde kullanılan yazılım ve donanımlarda oluşabilecek sorunlardan Güçlü Hosting sorumlu tutulamaz.

4.4 Yedekleme sorumluluğu müşteriye aittir. Veri kaybında herhangi bir sebepten ötürü Güçlü Hosting sorumlu tutulamaz.

4.5 Sunucuda kullanılan lisanslı yazılımlardan Güçlü Hosting aracılığıyla karşılandığı belirtilmediği sürece müşteri sorumludur. Kuruluşlara veya kişilere verilecek zararların tazmininden müşteri sorumlu tutulur.

4.6 Müşterilere ait sunucuların içeriklerden müşteri sorumludur. Savcılık, mahkemeler, BTK veya kolluk kuvvetleri tarafından yapılacak taleplerde Güçlü Hosting, hizmeti durdurabilir.

4.7 Kiralik Sunucu ve VPS – VDS hizmetlerinde donanımsal problemlerden Güçlü Hosting sorumludur. Parça tedariği ve parça değişimiyle ilgili işlemler Güçlü Hosting aracılığıyla yapılacaktır.

4.8 Sunucu desteği, paketler ve çerçevesinde verilir. Sunucu yönetimi aksi belirtilmedikçe standart olarak MÜŞTERİ sormluluğundadır. Güçlü Hosting sunucuyu kullanıma hazır şekilde teslim eder. Yöneticiliğin müşteriye geçtikten sonra yanlış yapılandırma, dosya değiştirme, zararlı içerik, zararlı yazılım durumlarından müşteri sorumludur. Güçlü Hosting sunucu destek fiyat tarifesine göre ücret karşılığında ödeme olanağı sunulur. Ücreti ödenmesi karşılığında bakım hizmeti verilir.

4.9 MÜŞTERİ sunucu kendine ait olsa dahi hiç bir şekilde izinsiz e-mail gönderimi (SPAM), Dolandırıcılık (Pishing) yapamaz. MÜŞTERİ kontrolü dışında yapılsa bile gerektiğinde Güçlü Hosting haber vermeden hizmeti askıya alma hakkına sahiptir.

4.10 Sunucularda bulundurulamayacak içerikler şu şekilde belirtilmiştir;

 • IRCD
 • Canlı spor olaylarının yayını
 • Dolandırıcılık siteleri
 • Warez, korsan, yasadışı içerik siteleri
 • Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler
 • Hackerlığa odaklı siteler
 • Çekiliş ve kumar siteleri
 • Gerekli izinlerin varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı olan madde satılan siteler
 • Yatırım siteleri
 • Escrow hesabı
 • Bruteforce programları, scriptleri
 • IP tarayıcılar
 • Korsan yazılım
 • IRC scriptleri

5. Ücret Tahsilat


5.1 Güçlü Hosting tarafından verilecek hizmet için tahsil bedelinin mail yoluyla müşterilere bildirilmesi sağlanır.

5.2 Güçlü Hosting, MÜŞTERİ tarafından hizmetin Kabul edilmesiye ödemeyi tehsil etme yetkisine sahip olur.

5.3 Güçlü Hosting, yenileme ödemelerinin zamanında yapılmaması halinde hizmeti kullanım dışı bırakabilir. Hizmetin askıya alınması nedeniyle oluşacak zararlardan Güçlü Hosting sorumlu değildir.

5.4 Güçlü Hosting, hizmetleriyle ilgili faturaları düzenleyerek müşteri e-mail adresine göndermektedir.

5.5 Hizmet paketinin yenilemesi yapılmaması halinde, hizmet bitiminden itibaren 7. Günde veriler silinir.


6. Sözleşmenin Feshi


6.1 Müşteri tarafından online başvuru yapılırken, daha sonra yaşanabilecek değişiklikler de web sitesinde yayınlanır ve iletişim kanallarıyla müşteriye bildirilir. Müşteri, değişen sözleşme şartlarını da kabul etmiş sayılır.

6.2 Ödemelerin herhangi bir nedenden ötürü yapılmaması veya geciktirilmesi halinde, Güçlü Hosting sözleşmeyi feshetme hakkına sahiptir.

6.3 Sözleşmede bulunan maddelere uygun olmayan davranışlar halinde Güçlü Hosting sözleşmeyi fesheder. Ücret iadesi yapmaz.